Opryszczka - laserowe leczenie

lekarze specjaliści > Opryszczka > Opryszczka - laserowe leczenie

Specjaliści Radzą

Opryszczka - laserowe leczenie

Opryszczka to infekcja wirusowa błony śluzowej. Wirus żyje w nas nawet w okresach remisji w zwojach nerwu trójdzielnego. W okresie stresu, osłabienia, intensywnego nasłonecznienia dochodzi do kolejnych wysiewów. Początek infekcji to wystąpienie drobnych śródnabłonkowych bardzo delikatnych pęcherzyków. Przyjęcie jakiegokolwiek pokarmu powoduje pękanie struktury pęcherzyka a pacjent ma uczucie poparzenia. Jedynie wysiew w obrębie czerwieni wargi tworzy pęcherze które możemy obserwować przez kilka godzin a następnie tworzenie się strupów. Opryszczka w początkowej fazie wysiewów jest bardzo zaraźliwa. Leczenie miejscowe to stosowanie maści np. virolex, zovirax. Nie znoszą one jednak dolegliwości bólowych. Jeśli chcesz uniknąć kilkudniowych cierpień należy zgłosić się na leczenie laserem jagowo-erbowym. Bolesne miejsce poddane działaniu tego lasera likwiduje ból samoistny jak i ból występujący dotychczas podczas przyjmowania pokarmów. Błona śluzowa goi się w ciągu 2-3 dni.

Dr n. med. Stanisłw Żmuda - DUODENT - Przychodnia Lekarska

Zobacz więcej >>

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl