Opryszczka – jak pozbyć się problemu?

lekarze specjaliści > Opryszczka > Opryszczka – jak pozbyć się problemu?

Specjaliści Radzą

Opryszczka – jak pozbyć się problemu?

Opryszczka to bardzo popularna dolegliwość występująca wśród ludzi. Pojawia się ona zazwyczaj w okolicach ust i nosa powodując nieprzyjemne swędzenie, pieczenie oraz nieestetyczny wygląd. Warto wiedzieć, że wirus opryszczki uaktywniony raz będzie uaktywniał się co jakiś czas (najczęściej w okresach spadku odporności organizmu). Wirusa opryszczki nie można pozbyć się z organizmu na zawsze. Można jedynie działać doraźnie i starać się zapobiegać powstaniu kolejnych wykwitów. Pomimo tego, ze opryszczka jest powszechną dolegliwością nie wolno jej lekceważyć, ponieważ nieleczona może prowadzić do zapalenia opon mózgowych. W leczeniu opryszczki należy stosować środki zawierające pencyklowir, acyklowir, walacyklowir, famcyklowir, maści lub pasty odkażające z cynkiem. Większość środków na opryszczkę jest dostępna bez recepty. Chyba, że jest to ciężka postać opryszczki lub opryszczka narządów płciowych czy rogówki, wówczas konieczna jest wizyta u lekarza, który dobierze odpowiednie leczenie. Należy także pamiętać, że w leczeniu opryszczki absolutnie nie wolno stosować antybiotyków, ponieważ one wydłużają okres gojenia.

Zobacz więcej >>

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl